Intermob Istanbul

  • October 14, 2017
  • tüyap fair convention & congress center e-5 karayolu üzeri, gürpınar kavşağı 34500 istanbul, istanbul, turkey

Exhibition About

Intermob Istanbul

Cycle: annually

International Trade Fair for Furniture Production and Wood Processing

The Intermob is an international trade fair for the furniture manufacturing industry, which takes place once a year in Istanbul. The fair is considered as one of the most prominent shows of the industry and attracts visitors from all over the world. At this event, international exhibitors will present the latest techniques, trends and shapes of the fields of components, accessories, wood products and wood technologies. Intermob is held concurrently with Wood Processing Machinery show, and is the most attractive trade platform for industry professionals due to being the only show that offers both machinery and side industry products in one place. Furthermore through the hosted buyer program an exquisite and high-caliber audience of professionals and decision-makers is guaranteed.
The fair is visited by great numbers of qualified visitor groups from CIS to MENA whereby workout to bring buyer groups from target countries. You can find new dealers coming from wide territory who want to see latest fashion in furniture side industry and enlarge their range of products.
....................................................................

Ağaç İşleme Makineleri fuarı

Sektörün önde gelen firmaları ile pazarın yeni oyuncuları aynı çatı altında bir araya gelerek, birbirlerini daha yakından tanıma ve potansiyel müşterilerine kendilerine tanıtma imkanı bulmaktadır.
Ağaç İşleme Makineleri fuarı ile eş zamanlı düzenlenen İntermob sayesinde, ham ürün işlenmesinden son tüketiciye ulaşımına kadar sektörün tüm temsilcileri bir araya geliyor.
Avrasya’nın mobilya yan sanayi alanında gözdesi olan fuara, hedef ülkelerden alım heyeti çalışmalarının da ivmesiyle yoğun nitelikli profesyonel akını gerçekleşmektedir. Yeni ürünler bulmak, portföylerini genişletmek için İntermob’u tercih eden bu firmalar ile hızlı ve etkin bir iletişime geçme imkanı bularak bayilik ağınızı genişletebilirsiniz.


Trade Show Contact:
intermob@tuyap.com.tr
www.intermobistanbul.com

Fair location:

Tüyap Fair Convention & Congress Center
E-5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağı
34500 Istanbul, İstanbul, Turkey

Fair organizer
Tüyap Fairs and Exhibitions Organization Inc.
5 Karayolu, Gürpınar Kavşağı
34522 Istanbul, Turkey
Tel: +90 (0)212 8671100
Fax: +90 (0)212 8869399
arzufirat@tuyap.com.tr
www.tuyap.com.tr

You May Like Other Trade Fairs